Arrow Back Icon wróć do strony artykułów

Projekty 3D

Współczesny marketing wymaga nowoczesnych rozwiązań, dlatego coraz częściej można spotkać elementy 3D w grafikach i animacjach reklamowych. Wynika to z tego, że komunikat musi być nowy dla odbiorcy, który na co dzień obcuje z taką ilością reklam, że nie poświęca im już tak dużej uwagi. Innowacyjność, unikatowość i świeżość są niezbędnymi elementami skutecznej i rozpoznawalnej reklamy.

Projekty 3D wymagają specjalnych umiejętności i programów. My korzystamy z ZBrush oraz Blender, dzięki czemu możemy tworzyć projekty 3D zarówno do statycznych makiet, jak i animacji. Wykorzystuje się je na stronach internetowych, gdzie mogą występować w kilku odsłonach. Mogą być na przykład wyraźnym elementem, który pojawia się zaraz po włączeniu strony, aby wywrzeć wrażenie na konsumencie, albo czymś, co prowadzi odwiedzającego po stronie i wyraźnie odznacza się na tle. To drugie rozwiązanie znacznie zwiększa interakcje konsumenta ze stroną, nazywane Call to action.

Projekty 3D bardzo dobrze sprawdzają się przy prezentowaniu produktu. Nadanie mu trójwymiarowości dodaje mu elegancji i urzeczywistnia go. Dzięki temu klient może dokładnie przyjrzeć się wyglądowi produktu. Takie rozwiązanie także przyciąga uwagę konsumenta. Wynika to nie tylko z upodobań ludzi do nowości, ale także z tego, że widzenie przestrzenne jest przecież dla nich naturalnym sposobem widzenia. Takie rozwiązanie sprawdza się w stronach sklepowych i internetowych banerach reklamowych, które są umieszczane na portalach społecznościowych. Dodanie głębi wysunięcie na przód produktu zwiększy jego widoczność i wyróżni na tle innych treści.

wróć do artykułów

zaufali nam

napisz do nas kontakt

A happy woman looking at her phone while drinking a coffee