Arrow Back Icon wróć do strony artykułów

Sklepy www

Sklep internetowy ma na celu zwiększenie sprzedaży produktu danej firmy. Jest to coraz częściej wybierana przez konsumentów forma zakupów. Głównym czynnikiem jest oszczędność czasu oraz sił.

Dynamika sprzedaży e-commerce w Polsce jest 2,5 razy większa niż średnia europejska. Dowodzi tego choćby to, że w I kwartale 2021 roku 44% zakupów obuwia i odzieży odbyło się przez Internet. W każdym miesiącu można też zaobserwować duży przyrost sklepów online. Prognozy pokazują, że sklep internetowy będzie niezbędnym elementem każdej firmy, która chce się rozwijać i liczyć na rynku.

Sklep internetowy jest rozbudowaną witryną, na której każdy element jest istotny, ponieważ nawet najmniejszy błąd może odwieść odwiedzającego stronę od zakupu. Tworzenie sklepu internetowego zaczyna się od stworzenia schematu sprzedażowego, czyli drogi, jaką musi przejść klient od włączenia strony do dokonania zakupu. Konsument nie może być poddany długiemu procesowi sprzedaży. Duża ilość kliknięć na stronie może spowodować, że klient poczuje się zagubiony, a tym samym zagrożony. To z kolei może sprawić, że wycofa się z zakupu lub nie wróci na tę stronę. Proces zakupowy dlatego powinien być jak najkrótszy. Ponadto niezależnie od obranej przez odwiedzającego drogi powinien on być nakierowywany w stronę zakupu. Dlatego ważne jest odpowiednie skategoryzowanie produktów i stworzenie sprawnej filtracji, dzięki której klient będzie precyzyjnie naprowadzony na to, czego poszukuje.

Przy tak dużej ilości sklepów wskazane jest, aby szata graficzna była nieszablonowa i ikoniczna dla danej firmy. Kształt elementów, znajdujących się na stronie, powinien bezpośrednio nawiązywać do stylistyki loga danej firmy. Podobnie rzecz przedstawia się z kolorystyką, która musi być zgodna z barwami charakterystycznymi dla brandingu firmy. Kolejnym ważnym elementem jest ekspozycja produktu. Powinien być dobrze widoczny, a przedstawiające go zdjęcie w dobrej jakości. Klient musi dobrze widzieć, co kupuje i nie mieć żadnych wątpliwości co do jakości. Produkt powinien również zawierać krótki i esencjonalny opis dotyczący jego najistotniejszych elementów. Jest to motywowane tym, że klient, nie mogąc namacalnie sprawdzić produktu, musi ufać produktowi. Dodatkowo nie należy zapominać, że dla wielu osób sklep internetowy stanowi wyłącznie źródło wiedzy o produkcie, który mają zamiar kupić w sklepie stacjonarnym.

Nieodłącznym elementem każdego sklepu online jest możliwość rejestracji i założenia konta klienta. Po zrobieniu tego klient chętniej wróci na stronę danej firmy, ponieważ będzie już z nią związany i otrzymywał od niej mailingi. Przypominają one istnieniu danego podmiotu i zwiększają zaufanie poprzez oswajanie się z jego nazwą i obserwacji, że strona działa nieustannie.

Nasza oferta sklepów internetowych, dzięki autorskiemu systemowi zarządzania, zapewnia dodatkowo możliwość stworzenia funkcjonalnego API. Dzięki temu rozwiązaniu oprogramowanie sklepu można połączyć bezpośrednio na przykład z oprogramowaniem dostawcy. System ten pozwala na automatyzację procesu zakupowego, w którym dane przekazywane są automatycznie do wybranych systemów, usprawniając działanie firmy.

wróć do artykułów

zaufali nam

napisz do nas kontakt

A happy woman looking at her phone while drinking a coffee