Arrow Back Icon wróć do strony artykułów

Web i UX/ UI design

Tworzenie strony internetowej to złożony proces, który powstaje na wielu płaszczyznach. Pierwszym etapem jest zaprojektowanie wyglądu strony i rozplanowanie jej funkcjonalności. Dopiero po tej części trafia do programistów, którzy wprowadzają w życie założenia.

Prace nad projektem strony internetowej zaczyna się od rozrysowania szkicu strony. To wtedy określa się, w jakim miejscu znajdzie się odpowiednia sekcja. W tym momencie także opracowuje się schemat poruszania się po witrynie. Wykorzystuje się do tego koncepcję projektowania User Experience (UX). Projektowanie UX opiera się na stworzeniu przyjaznego środowiska dla użytkownika. Strona taka powinna być obsługiwana intuicyjnie i osoba odwiedzająca ją powina z łatwością móc znaleźć to, czego szuka. Witryna tworzona w myśl tej koncepcji musi zachęcać potencjalnego klienta do reakcji, skłaniać go do tego, aby chciał eksplorować ją i poznawać. Po stworzeniu mapy strony rozpoczyna się prace z zakresu UI, czyli User Interface. Na tym etapie projektu tworzy się szatę graficzną dla szkicu. Ustala się styl, kolorystykę strony i ostateczny kształt elementów graficznych. Oczywistym, ale wartym zaznaczenia jest, że projekt musi być tworzony zgodnie z najnowszymi trendami w webdesigningu. Od tego zależy to, jak strona będzie odbierana przez użytkowników, a także przez algorytmy, od których z kolei zależy pozycjonowanie się jej w wyszukiwarkach.

Tworzymy strony internetowe nie opierając się o gotowe szkice, ale tworzymy indywidualne wzory dla każdego klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować jej wygląd do potrzeb i standardów, jakie obowiązują w danej branży i życzeń zleceniodawcy. Autorski system zarządzania treścią i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na realizowanie nawet bardzo dużych portali i sklepów z nowatorskimi rozwiązaniami i pomysłami. Zrealizowane przez nas projekty można znaleźć w zakładce portfolio.

wróć do artykułów

zaufali nam

napisz do nas kontakt

A happy woman looking at her phone while drinking a coffee